Real Oil Portraits

Portret, podobizna, konterfekt (fr. portrait; łac. protrahere – wydobyć na światło dzienne, wyjawiać, pokazać; contrafacere – naśladować) – artystyczny wizerunek (malarski, rzeźbiarski, graficzny, rysunkowy) konkretnej osoby lub grupy osób, ukazujący zewnętrzne podobieństwo oraz niekiedy cechy charakteru portretowanych.
pl.wikipedia.org
Magdalena Wolnicka-Maryniak
Przejdź do treści

Menu główne:

Pracując nad portretem buduję bardzo specyficzną i indywidualną relację z drugim człowiekiem. Analizując budowę i rysy jego twarzy staram się przełożyć moje wrażenie na środki wyrazu jakie daje malarstwo olejne ze wszystkimi swoimi technikami. Jeśli uczciwie traktuje się swoją pracę, to tak właśnie jest.

Portret nie jest prostym odtworzeniem wizerunku, czy powieleniem zarejestrowanego obrazu, jest czymś znacznie więcej – przekazuje odbiorcy odrobinę magii zawartej w każdym z nas. Z drugiej strony rzemiosło malarskie, umiejętności, doświadczenie i odrobina talentu pozwalają pracować sprawnie. Przenosić na płótno to, co w moim odczuciu powinno tam być…

Na wielu moich obrazach postaciom towarzyszą zwierzęta. Nie jest to zabieg czysto dekoracyjny. Często pokazanie więzi osoby ze swoim zwierzakiem pozwala lepiej wydobyć naturę człowieka, nierzadko skrzętnie ukrywaną, zwłaszcza w portretach o charakterze reprezentacyjnym.
Malarstwem portretowym zajmuję się od wielu lat – obrazy olejne, rysunki, czasami prace cyfrowe na komputerze. Pracuję na zamówienie osób prywatnych i organizacji. Jednak zawsze, każde zlecenie jest nowym wyzwaniem i doświadczeniem. Tak jak nie ma dwóch takich samych osób, tak nie może powstać portret, który już kiedyś był… Na tym polega urok i trudność tej specyficznej pracy, a z tego wynika fascynacja i zaangażowanie.

Magdalena Wolnicka-Maryniak
Zapraszam do kontaktu, e-mail: studio@m3studio.pl

studio@m3studio.pl
Copyright © m3studio 2021
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego